„Žiobrinės 2011“ varžybų nuostatai

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I. Varžybų tikslas:

Populiarinti mėgėjišką ir sportinę žūklę Klaipėdos rajone ir Lietuvoje, skatinti žvejų klubų tradicijų kūrimą, sportinės žūklės įgūdžių ir naujų laisvalaikio praleidimo formų ieškojimą, žvejybos kultūros augimą, naujų žvejų pritraukimą į sportinę žūklę.

II. Varžybų organizatoriai:

Varžybas organizuoja ne pelno siekianti organizacija Gargždų mėgėjiškos ir sportinės žūklės klubas „Pyla“.

III. Varžybų vieta ir laikas:

Varžybų vieta: Gargždai, Minijos slėnis (žiūrėti nuorodą). www.maps.lt

Visi varžybų dalyviai renkasi Minijos slėnyje.

Laikas: 2011.10.16 7.00-7.45 val. dalyvių registracija, burtų traukimas, varžybų atidarymas.

8.00 Varžybų startas.

13.00 Varžybų finišas Minijos slėnyje. Žuvų svėrimas.

13.30 Pylos klubo žuvienė.

14.00 Nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas. Varžybų uždarymas.

 

IV. Varžybų dalyviai:

Varžybose gali dalyvauti visi žvejai, turintys galiojantį žvejo bilietą mėgėjiškai žūklei, bei aplinkosaugos skyriuje išduotą žūklės licenziją.

V. Varžybų taisyklės:

Varžybų trukmė 5 valandos. Įskaitinės žuvys tik žiobriai (nemažesni nei 28 cm). Pagauti galima tik 5 kg, pagavęs 5 kg žiobrių, varžybų dalyvis grįžta į starto vietą Minijos slėnyje, kur fiksuojamas jo rezultatas. Greičiausiai sugavęs 5 kg žiobrių žvejys skelbiamas nugalėtoju. Nepavykus sugauti 5 kg nei vienam varžybų dalyviui, nugalėtojas tampa didžiausią svorį sugavęs žvejys. Jeigu įvyktų taip, kad abiejų dalyvių svoris sutampa, tada aukštesnė vieta skiriama tam dalyviui, kurio žiobriai didesni. Varžybų dalyviai arba vienas iš dalyvių poros privalo turėti metrą pamatuoti žuvies ilgį ir svarstykles pasisverti savo sugautas žuvis vietoje.

Varžybos yra asmeninės, tačiau gaudoma poroje. Savo porą, burtų keliu, varžybų dalyviai išsitraukia patys. Ruožas žiobrių gaudymui yra neribojamas, tačiau varžybų dalyviai visas penkias valandas, privalo būti kartu ir matyti vienas kitą, kad išvengti sukčiavimų. Išskyrus tą atvejį, kuomet varžybų dalyvis sugauna 5 kg žiobrių. Dalyviai privalo gryžti iki 13.00 val. į finišą, kitaip bus skaičiuojami baudos taškai – 1 minutė minus 10 gramų.

Varžybų dalyviai gaudo viena meškere, vienu kabliuku, pasirinktinai plūdine arba dugnine meškerėmis. Meškerių skaičius ant kranto neribojamas, tačiau užmetus gaudyti galima tik viena. Masalai, visi augalinės ir gyvūninės kilmės masalai, išskyrus gyvą arba negyvą žuvelę ir dirbtinius masasalus (dirbtinės uodo truklio lervos). Varžybų metu vartoti alkoholinius gėrimus griežtai draudžiama. Dalyviai už savo saugumą ir sveikatą atsako patys pasirašydami registracijos protokole.

Visi dalyviai vaišinami Pylos žuviene.

Varžybų dalyvis  įspėjamas arba  diskvalifikuojamas, jei:

1)  Meškeriojo ar turėjo varžybų nuostatus neatitinkančių žvejybos įrankių.
2)  Vienu metu žvejojo dviem ar daugiau meškerių.
3) Žvejojo meškere, turinčia daugiau nei vieną kabliuką.
4) Turėjo ne varžybų metu pagautos žuvies.
5) Pažeidė kitus šių varžybų nuostatus.

6) Negrįžo sutartu laiku daugiau kaip pusvalandį.

Kilusius ginčus nagrinėja Teisėjų kolegija. Galutinį sprendimą priima varžybų komisaras.

Visi varžybų dalyviai sutinka su sąlyga, kad varžybų metu padarytos fotonuotraukos ir filmuota medžiaga gali būti, organizatorių nuožiūra, panaudota žiniasklaidos priemonėse arba reklaminiais tikslais.

Šie nuostatai skelbiami masinės informacijos priemonėse.

VI. Dalyvių apdovanojimai:

Varžybų nugalėtojai apdovanojami taurėmis, medaliais, diplomais ir prizais.

Taip pat apdovanojamas varžybų dalyvis sugavęs didžiausią žiobrį.