Eriskes

Atviros poledinės žūklės varžybos Ėriškių tvenkinyje

Su kalendoriumi prasidėjusi žiema, ir šaltis sukaustęs upių bei ežerų vandenis, daugeliui žvejų leido užlipti ant ledo ir pasigirti pirmaisiais laimikiais. Tačiau jau po Kalėdų Lietuvoje šaltį pakeitęs lietus akyse tirpdė sniegą, o kas visų blogiausia ir ledą. Kai šiuo metu pajūryje ir daugelyje kitų miestų ledo jau praktiškai nebėra arba ant jo neina užlipti, Panevėžio rajone Ėriškių miestelyje telkšančios Ėriškių užtvankos ledas laiko ir ant jos savaitgalį vyko atviros poledinės žūklės varžybos.

Praėjusį sekmadienį nuo pat ryto žvejai sportininkai rinkosi prie Ėriškių užtvankos. Varžybų organizatorius iš Uliūnų Rolfas Bitinas varžybų protokole užregistravo 23 dalyvius iš įvairių Lietuvos miestų. Pasak vietinių užtvanka nors ir nedidelė, tačiau galinti pasigirti nemenkais ešeriais. Gylis svyruoja nuo metro priekrantėje iki trijų upės vagoje. Varžybos vyko dviem turais po 2,5 valandos. Jau 9 ryto buvo duotas signalas užsiimti pozicijas sektoriuje ir po penkių minučių signalas pradėti varžybas. Vieni iš karto sėdo gaudyti užtvankos priekrantėje, kiti kaip žinodami „ėjo“ ant didesnių egzempliorių sektoriaus viduryje. Pirmosios žuvys šiek tiek didesni už degtuką ešeriokai noriai kibo kranto zonoje, tačiau ne visi skubėjo juos gaudyti, nes kas gaudė ties vaga tikrai nepasigailėjo. Pirmieji ešeriai kurie pasirodė ant ledo svėrė iki 300 gramų ir kaip reikiant pareikalaudavo valo, spaudė kaip F1 pilotai gazą. Keletui sportininkų teko atsisveikinti su vienetinėmis avižėlėmis, 0,06 mm valai pasirodė per ploni užtvankos galiūnams. Daugelis žvejų, tame tarpe ir aš, bandė jaukinti eketes įvairiausiais žieminiais, savo kūrybos jaukais, tačiau negirdėjau, kad kas pagautų baltos žuvies prie jauko, kuojyčių buvo, bet jos užkibdavo atsitiktinai. Didesnieji ešeriai kibo, tačiau sėkmingas eketes reikėjo atrasti, ištrauki vieną, du iš eketės ir vėl eini tikrini sekančias. Vieni lakstė nuo eketės prie eketės, kiti šerdami eketes uodo lervomis kantriai laukė kibimo. Netrukus buvo paskelbtas signalas baigti pirmąjį turą. Kol teisėjas svėrė žuvis, varžybų dalyviai gardžiavosi garsiaisiais Uliūnų užeigos cepelinais kurie kaip kiti juokavo: „dydis kaip Uniko galva“… Susvėrus visų laimikius, svarstyklės parodė, kad daugiausiai 1,983 kg žuvies pagavo šių eilučių autorius. Antras kėdainietis Valerijus Kuzminych 1,450 kg, trečias Vytautas Jascemskas 1,379 kg.

Po valandos prasidėjo antras turas, dauguma padarė išvadas ir iškart sėdo ant gylio tikėdami rasti didžiųjų ešerių. Tačiau didieji kibo vangiai ir teko gaudyti priekrantėje mažiukus. Tačiau ir jie kibo kaprizingai, pagaudavai keletą iš eketės, vėl tekdavo keisti vietą, papildomai jaukinti, o tai jau sugaištas laikas ir prarandami taškai, svoris. Pasibaigus antrąjam turui paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi Aidui Šuntai iš Vilniaus „Ant-Bangos“ klubo, kuris rado ir didesnių ir taip pat sėkmingai ir greitai viliojo mažuosius ešeriukus, jo rezultatas 2,649 kg nepaliko jokių vilčių niekam. Antras stabiliausiai varžybose gaudęs Valerijus Kuzminych sugavęs 2,062 kg. Trečias jonavietis Arūnas Koska su 1,387 kg. Pasak dalyvių geriausiai veikė aukso, bei baltos spalvos avižėlės, būtent jų daugiausiai ir „nusinešė“ patys didžiausi ešeriai.

Kol visi varžybų dalyviai dalinosi įspūdžiais, pasakojo istorijas apie didžiausias žuvis ir klausėsi Jono Jablonskio anekdotų, Rolfas Bitinas paskelbė rezultatus, bei apdovanojo prizininkus. Po nesėkmingo pirmojo turo, antrąjame atsitiesęs ir dar kartą visiems įrodęs, kad yra vertas aukščiausių įvertinimų gaudant poledinėje žūklėje bei trečiąją vietą iškovojęs Aidas Šunta iš klubo „Ant – Bangos“ sugavęs 3,351 kg žuvies ir surinkęs 11 baudos taškų.

Antrąją vietą iškovojo senas žūklės vilkas jonaviškis Arūnas Koska surinkęs 2,556 kg ir 8 baudos taškus.

Ir varžybų čempionu tapo senelis iš Kėdainių, klubo „Lifosos meškeriotojai“ narys Valerij Kuzminych sugavęs daugiausiai iš visų, 3,512 kg ir surinkęs 4 baudos taškus.

Prizininkai buvo apdovanoti taurėmis ir piniginiais prizais. Visi padėkoję už renginį ir cepelinus varžybų organizatoriui Rolfui Bitinui bei padarę bendrą nuotrauką išsiskirstė iki kitų varžybų. Gal kažkada čia įvyks ir LSŽKL turas, kuomet avižėles surems stipriausi lygos sportininkai…